Rólunk

Dr. Kajtár Edvárd plébános

Pécsett születtem, itt végeztem iskoláimat is. Hét éves koromtól jártam hittanra. Családommal a kertvárosi, majd a gyárvárosi plébánia közösségéhez tartoztunk. Az érettségi után a Pécsi Szemináriumban kezdtem meg felkészülésemet a papi hivatásra.

Két év után Rómába küldött püspököm, ahonnan hat év után tértem haza. 1998-ban részesültem a papság szentségében. Két évig szolgáltam a római egyházmegye, majd hat évig a pécsi egyházmegye szemináriumában.

2000 óta tanítok Pécsett a Hittudományi Főiskolán, 2011-től pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán.

Pécsi szemináriumi szolgálatom után öt évig Szabadszentkirály és a környező falvak plébánosa voltam, majd öt évre egyházmegyém "kölcsönadott" a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia un. központi szolgálatára, Budapestre.

2016. augusztusától vagyok a pécsi Székesegyházi Plébánia plébánosa.

Papi jelmondatom: "Neki növekednie kell, nekem kisebbednem." (Jn 3, 30)

Máger Róbert káplán

Lábár Tamás diakónus