Miserend

Főhajó

Szombat:    18:00

Vasárnap:    8:00;   9:30;   18:00

Július és augusztus hónapokban a Székesegyházban a délelőtti 9.30-as diákmise elmarad.

Corpus Christi kápolna

Kedd:         18:00

Szerda:       18:00

Csütörtök:   18:00

Péntek:        18:00

Belvárosi templom

Hétfő:         6:30

Szerda:       6:30

Csütörtök:   6:30

Péntek:        6:30

Szombat:    18:00

Vasárnap:   11:00;   20:00

Kálvária kápolna

A Kálvária kápolnában nem tartunk szentmisét. A Kálvária dombon a nagyböjti időszakban minden pénteken keresztúti ájtatosságon vehetnek részt a hívők.

Rossz idő esetén a keresztutat a Székesegyház altemplomában tartjuk. Figyelje a hirdetéseket!

Kilátó a Kálvária dombon

A kápolna melletti sétányon felgyalogolva érhetjük el a "Nyolc Boldogság" kilátó-teraszt, mely Jézus boldog-mondásait eleveníti fel.

Egyes boldog-mondásokat növények szimbolizálnak. Az ábrázolás eredete St-Omeri Lambert 1120 körül írott, "A virágok könyve" c. munkája. A nyolc boldogságot nyolc fa jeleníti meg: a cédrus, a ciprus, a pálmafa, a rózsa, az olajfa, a platán, a terebint és a szőlő.

SZENTGYÓNÁS  ÉS  LELKIVEZETÉS

Gyóntatás:

• A vasárnapi szentmisék ideje alatt.
  • Előzetes megbeszélés szerint egyéni időpontban.

Lelki beszélgetés:

• a plébánia papjaival előre megbeszélt időpontban.

Keresse ez ügyben a plébánia papjait!

T.: +36 72 / 513 - 050

E-mail:  szekesegyhaziplebania@gmail.com